ТОВАРНІ БІРЖІ “УНІВЕРСАЛЬНА – ПОЛІССЯ” ТА “СУРЕНЖ” ПРОВЕЛИ СЕМІНАР – НАВЧАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

22.04.2016р. працівники Рівненської товарної біржі «Суренж» та Волинської товарної біржі «Універсальна-Полісся» спільно з викладачами Національного університету водного господарства та природокористування провели семінар – навчання для студентів НУВГП за темою “Організація біржової торгівлі”.

В просторому торговому залі біржі зручно розмістились близько 50 студентів та викладачів вишу.

Обладнання для презентацій – великий екран, потужний проектор, затемнення залу, звукопідсилювальна система та комп’ютерне обладнання допомогли максимально сконцентрувати увагу глядачів на навчальному матеріалі.

На початку семінару голова біржового комітету біржі “Універсальна – Полісся” Володимир Володимирович Макарчук презентував навчальний фільм “Керування ризиками” від одного з найбільших світових біржових об’єднань CME/Chicago Board of Trade Company. В невимушеній ігровій формі глядачам були роз’яснені основні економічні терміни – формування попиту та пропозиції, ризиків при реалізації продукції, біржові інструменти – фьючерси та опціони, основи фунціонування біржі.

Фільм був з великою цікавістю сприйнятий студентами, адже подібна навчальна програма була представлена вперше широкій аудиторії.

З основною темою семінару “Організація біржової торгівлі” виступила викладач НУВГП Міщук Галина Юріївна. По розділам доповіді “Організаційна структура та органи управління біржею”, “Учасники біржової торгівлі”, “Організація торгівлі у біржовій залі” вичерпні коментарі надавали голова біржового комітету біржі “Універсальна – Полісся” Володимир Володимирович Макарчук та голова біржового комітету біржі “Суренж” Тарас Сергійович Василишин.

Працівникам бірж вдалося живими прикладами з власного досвіду передати всю складність та багатогранність біржової діяльності.

Багаторічний досвід роботи Володимира Володимировича Макарчука допоміг зробити сухий фактичний матеріал презентації цікавим та насиченим прикладами з життя біржі.

Критичні зауваження біржовиків з особливостей фунціонування бірж в Україні були сприйняті студентами з особливою увагою, адже такий матеріал з перших уст допомагає майбутньому поколінню клієнтів та працівників біржового ринку бути готовими до реального стану справ.

Після презентації викладача для закріплення матеріалу студентам була представлена інформація про роботу Товарної біржі “Універсальна – Полісся” на ринку необробленої деревини. Адміністратор біржі Олег Миколайович Карпінчук провів глядачів по сайту біржі, де викладені всі документи про торги та аукціони по деревині, а також авто та об’єктам нерухомості.

Керівниками біржі було особливо наголошено про необхідність впровадження передових технологій в біржову діяльність – присутнім було презентовано програму електронних торгів та розказано про переваги користування нею.

І наостанок біржовики влаштували справжні “торги”: за участі найактивніших студентів було змодельовано проведення торгів з продажу необробленої деревини в торговому залі, і що найцікавіше, в електронному вигляді!

Після проведеного семінару ми почули слова подяки на адресу працівників бірж “Універсальна – Полісся” та “Суренж”, але найвищою винагородою для біржовиків були щира цікавість та непідробні емоції молодих учасників “торгів”. Всі присутні висловили впевненість, що подібні зустрічі біржовиків та студентів стануть доброю традицією.

О.Карпінчук

Фото з власного архіву